• eğitim üniversite öğrencileri için harç kaldırıldı

  1.
  ak parti sayesinde önlisans ve lisans programlarında okuyan öğrenciler rahat nefes aldı. harçların kaldırılmasından sonra eğitimi uzatanlara arttırımsız harç uygulaması başladı yani artık okulu uzatan harçları faiziyle ödeme dönemi kapandı. Katlamalı harç uygulaması tamamen kaldıran ak parti biz öğrencilere desteğini artırarak devam ettiriyor
  1 -6 ... prof
 • voly

  1.
  Bir gördüğünüzü bir daha unutturmayan iphone uygulaması. Yakında android versiyonu da yayında olacak uygulamanın geliştiricisi arkadaşlar, kısa sürede bir tango veya tinder kadar tutulacağı konusunda çok iddialılar...

  Kulağa sempatik gelen kısa ismi, http://voly.me/ sitesi, görünüm ve fonksiyonelliği iyi tasarlanmış uygulaması ile hakkaten ses getirecek yeni bir app geliyor gibi duruyor.
  ... prof
 • deniz in suları üzerinde yürümek

  ?.
  Samsung Galaxy S6’nın 10 Nisan 2015’te gerçekleşecek olan ve pek havalı izlenimi veren tanıtım etkinliği... Kuruçeşme Parkı’ndan Boğazın üzerine doğru kurulacak bir yoldan bahsediliyor. iddialı bir gece olacağa benzer. Bir de Ozan Doğulu çalacakmış, onu biliyorum.
  1 ... prof
 • uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava

  1.
  görevim gereği şahit olduğum bir uludağ sözlük yazarına açılan, uludağ sözlük'te yazdığı bir sebebi ile açılan hakaret davasıdır. dava dosyalarından birinde abdullah ergin'in de bu davanın açılmasına "olur" verdiği görülmektedir. belgede "ismail alpen" yani zall'ın suçlu olduğu belirtilmektedir.

  toplamında 300 sayfa olan bir dosyadan 4 sayfa var burada:
  uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava
  uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava
  uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava
  uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava

  cumhurbaşkanına hakaret gibi davalarda adalet bakanının izni gerekir. sadullah ergin de bu izni vermiş. 1. görüntüde o görünmekte.
  9 -2 ... prof
 • acilir pencere engelleyicilerini engellemek

  ?.
  yeni pencere açan lazımlık bir sitede internet explorerın (bkz: açılır pencere engelleyici)sine google barın ve bilimum programların pop-blokerlarının da eklenmesiyle boğuşarak sayfaya ulaşmaya çalışmak.
  ... prof
 • ilk sıcak hava balonu

  ?.
  1766 Hidrojenin keşfiyle havadan daha hafif, hacim kaplayabilecek cisimler oluşturulabileceği fikrini doğurması sonucu 5 Haziran 1783 tarihinde fransız Joseph ve Jacques kardeşler tarafından ilk uçuşta kullanılan balondur.
  ... prof
 • sacmalamis sanip sacmalamaya koyulmak

  ?.
  (bkz: sacmalama git yat artık)
  ... prof
 • teknik yazar

  ?.
  uludag sozlukte kendini yalnız hisseden yazar.
  1 ... prof
 • olay gudumlu uygulamar

  ?.
  (bkz: olay gudumlu)
  ... prof
 • console application

  1.
  ing. Konsol Uygulamaları. Windows, linux veya MacOs gibi görsel işletim sistemlerinin aksine, komut satırı aracılığıyla kullanıcı ile etkileşim sağlamak zorunda olan, genellikle siyah ekranda çalışma olarak nitelediğimiz uygulamalardır.

  Dos veya Unix üzerinde çalışan programların çoğu konsol uygulamadır.

  (bkz: desktop uygulamaları)
  1 ... prof
 • desktop uygulamalari

  ?.
  Windows, linux veya MacOs gibi görsel ve çok görevli ( multitasking ) işletim sistemleri üzerinde çalışan pencereli uygulamalar.

  Ayrıca arka planda çalışan uyuglamalar olarak servisler; dos, unix gibi ortamlarda çalışan konsol uygulamalar (console application); ve web tabanlı uygulamalar da vardır.
  ... prof
 • stimulate

  1.
  uyarma, aktive etme anlamında biyolojide ve çeşitli alanda kullanılan terimdir.
  ... prof
 • database driven

  ?.
  veri yönelimli uygulamalar için kullanılan sıfattır.
  (bkz: database)
  ... prof
 • kullanici etkilesimli

  ?.
  (bkz: interaktivite)
  ... prof
 • web uygulamalari

  ?.
  kullanıcı etkileşimli ve veritabanı güdümlü(database driven) web tabanlı yazılımlardır.
  (bkz: web programlama)
  (bkz: rich internet application)
  ... prof
 • rich internet application

  ?.
  Zengin internet Uygulamaları:
  Çokluortam(Multimedya) ve kullanıcı etkileşiminin(interaktivite) bir arada bulunduğu tasarım ve işlevselliği(database driven) bulunan web uygulamalarıdır.

  Rich Internet Application geliştirilebilinecek teknoloji ve programlar:
  -Ajax
  -Adobe Flex
  -Microsoft SilverLight
  1 ... prof
 • komplo teorisyenleri

  1.
  (bkz: komplo teorisyeni)
  ... prof
 • sisli dumanli kavram

  ?.
  Nihat Genç ve diğer komplo teorisyenlerinin üzerinde ihtisas sahibi oldukları konular.
  ... prof
 • on ayak olma

  1.
  bir şeyler başlatma.
  ... prof
 • istemci tarafi web programlama

  1.
  Webde gezinen ziyaretçinin bilgisayarında çalışan programları yazma eylemi. JavaScript, Jscript, vbscript, ecmascript gibi diller, internet terayıcısında çalışan script dillerine örnektir. Flash içindeki actionscript'e ve Java Appletleri de yerine göre bu kategoriye sokulabilir. istemci tarafı web uygulamaları yalnızca browserda yorumlanarak çalışır ve güvenlik kısıtlamalıdır; yani dosya, hafıza ve veritabanı erişimi gibi olanakları yoktur. Browser ve döküman nesnelerini (dom) kullandığı ve olay güdümlülüğü olanaklı kıldığı için, kullanıcı etkileşimini sunucuya yansıtmakta bir köprü kurma vazifesi ile son zamanlarda ajax ismiyle anılan teknikle birlikte, istemci tarafı web programlama da ön plana çıkmıştır. Önceleri daha çok, yalnızca interaktivite, animasyon, menü yapımı ve form doğrulama gibi rutinler için kullanılırdı.

  (bkz: web programlama)
  ... prof
 • yeni şeyler getiriyorum